Zaznacz stronę

Zaburzenia erekcji mogą wynikać często z przemęczenia,  obniżonego nastroju, czy niewłaściwej diety. Nadużywanie alkoholu i palenie tytoniu również przyczyniają się do kłopotów ze wzwodem. Dlatego niektórzy mężczyźni, zmartwieni swą kondycją seksualną, obserwują u siebie sporą poprawę, gdy zmienią styl życia na bardziej higieniczny. Czasem jednak to nie wystarcza. Winowajcą zaburzeń erekcji bywa też zła kondycja prostaty, czyli gruczołu krokowego. Dlatego warto odwiedzić urologa, by przyjrzeć się problemowi uważnie i wcześnie zacząć odpowiednie leczenie.

Rozrost prostaty dotyczy bardzo wielu mężczyzn

Już po czterdziestym roku życia powiększona prostata może dać o sobie znać np. utrudnionym oddawaniem moczu. Nie warto czekać na to, aż problem się zaostrzy. Odwiedź urologa, który oceni przyczyny kłopotów i wdroży odpowiednie leczenie. Zaburzenia erekcji występują także podczas stanów zapalnych gruczołu krokowego. W takiej sytuacji leki na potencję nie będą skuteczne, gdyż przede wszystkim będzie trzeba zastosować leczenie urologiczne.

Tabletki na potencję

To prawda, że tabletki na potencję pomagają odzyskać sprawność seksualną sporej ilości mężczyzn. Jeśli jednak problemom z erekcją towarzyszy dyskomfort podczas oddawania moczu, koniecznie poradź się specjalisty. Łagodny rozrost prostaty dotyczy wielu mężczyzn powyżej czterdziestego roku życia. Nie obawiaj się więc, tylko działaj! Im szybciej odwiedzisz lekarza, tym szybciej wykluczy on inne schorzenia, odpowiedzialne za kłopoty ze wzwodem i dobierze Ci odpowiednie leki!