Zaznacz stronę

Czy doświadczanie problemów z erekcją w pewnym wieku jest nieuniknione? Fakt, im starszy mężczyzna, tym wyższe prawdopodobieństwo wystąpienia u niego zaburzeń erekcji. Nie oznacza to jednak, że musi doświadczać tego każdy. Znaczenie ma tu stan zdrowia, dieta, a także codzienna porcja sportu i ruchu. Im zdrowsze ciało, tym mniejsze ryzyko wystąpienia takich chorób, jak miażdżyca, cukrzyca, czy dolegliwości układu krwionośnego. A to te schorzenia są zazwyczaj odpowiedzialne za kłopoty z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji.

Czy młodzi mężczyźni także mają zaburzenia erekcji?

Owszem. Mężczyźni poniżej czterdziestego roku życia doświadczają tego typu problemów przeważnie z powodów psychologicznych. Przyczyną kłopotów ze wzwodem w młodym wieku może być stres, lęki i nerwice seksualne, konflikty w związku, zaniżone poczucie własnej wartości. Warto przepracować sytuację, zanim problem się nasili, dlatego nie należy obawiać się wizyty u seksuologa, czy psychoterapeuty.

Regularne badania są kluczowe

Regularne badania urologiczne powinny stać się stałym elementem życia dbającego o siebie mężczyzny po czterdziestce. W tym wieku gruczoł krokowy (prostata) u wielu mężczyzn zaczyna się powiększać. Powoduje to problemy z oddawaniem moczu, a także kłopoty z osiągnięciem wzwodu. Wizyta u urologa pomoże zdiagnozować przyczynę problemów łóżkowych. Co za tym idzie? Lekarz szybko przepisze Ci odpowiednie leki, co zapobiegnie narastaniu problemu. Warto zadbać także o dietę. Spożywanie nadmiernej ilości niezdrowych tłuszczy oraz palenie papierosów negatywnie wpływa na jakość współżycia seksualnego.